Energiatõhusus

Hoone on projekteeritud standardkasutusel B energiaklassi.

Vundament

Hoone rajatakse vaivundamendile. Postidele valatakse monoliitsed raudbetoonist pikitalad, millele toetuvad ülemiste korruste konstruktsioonid.

Kande- ja välisseinad

Vertikaalseteks sisemisteks kandekonstruktsioonideks 2.–4. korrustel on seinad, mis laotakse betoonist õõnesplokkidest. Seinaplokkide õõned ja vuugid sarrustatakse üksikvarrastega ning betoneeritakse.

Välisseinad on rajatud 3-kihilisest raudbetoon paneelidest. Hoone soklikorrus värvitakse antraksiittooni välisseinavärviga.

Siseseinad

Hoone mittekandvad siseseinad on projekteeritud plokkidest müüritisena või kergkarkassil kipsplaatidest seintena. Valikud tehakse lähtudes vajalikust heli- ja tulekindlusest, tulenevalt nõuetest ja standarditest.

Vahelaed

Horisontaalseteks kandekonstruktsioonideks on eelpingestatud betoonist õõnespaneelid. Paneelidele paigaldatakse jäik mineraalvill ja valatakse peenbetoonist terasvõrguga sarrustatud pealevalukiht. 

Katus

Katuslae kandeosa moodustavad õõnespaneelid. Katuslae soojustus asub õõnespaneelidel. Sellele paigaldatakse tuulutussoontega kõva mineraalvillast plaat, millele kleebitakse kummibituumenist rullmaterjal hüdroisolatsiooniks.

Sadevee äravool toimub katusekaevude abil.

Avatäited

Projekteeritud akende soojajuhtivus on U<0,8 W/m²K. Köetavate ruumide klaaspaketid on 3-kordse argoontäitega.

Välisuksed

Väljapoole avanevad madala roostevaba lävepakuga välisuksed.

Lift

Hoones on üks lift parklakorruselt elukorrustele.

Elekter ja nõrkvool

Hoonetesse paigaldatakse tänapäeva nõudmisi ja vajadusi rahuldav elektrisüsteem.

Korterisse paigaldatakse kahesektsiooniline elektri- ja nõrkvooluosaga kilp, kus on tugevvoolu rühmakaitsmed, nõrkvoolu kaablite jaotuskoht ning võimalik ruum andmeside aktiivseadmetele. Korterite niisketesse ruumidesse ja esikutesse paigaldatakse vastavad valgustid ja pistikupesad.

Hoonesse paigaldatakse sisendiks andmesidesüsteemid ja andmesidevõrk, tulekahjuhäiresüsteemid. Hoone keldrikorrusel korrusel paikneb andmeside jaotuskapp, mis ühendatakse teenusepakkuja optilise liiniga. Andmejaotuskapist toimib andmesidevõrgu ühendus korteri nõrkvoolu kilbiga.

Fonolukusüsteem

Hoonete trepikodade sissepääsud varustatakse videofonosüsteemiga. Korterites paiknevad värvilise ekraaniga fonotelefonid, mis on varustatud ka uksekella funktsiooniga.

Küte

Hoones on kaks täisautomaatset kahe soojusvahetiga (põrandkütte ja sooja tarbevee ringid) soojussõlme. Soojussõlm asub keldrikorrusel tehnilises ruumis. Soojuskandjaks on kaugkütte abil soojendatav vesi, mis suunatakse põrandküttekollektoritesse. Kõiki kortereid köetakse betoonplaati paigaldatud põrandkütte torustikuga.

Ventilatsioon

Korterite ventilatsioon on lahendatud automaatsete vaikselt töötavate mehaanilise sissepuhke-väljatõmbe agregaatidega.

See veebileht kasutab küpsiseid. Mõned neist aitavad kaasa veebisaidi funktsionaalsusele ning mõned koguvad informatsiooni lehekülje kasutamise kohta, aidates meil oma veebisaiti täiendada ning kasutajasõbralikumaks muuta. Tutvu meie privaatsuspoliitikaga siin.